Hroznějovice Osadní výbor Občasnké sdružení Dobromysl Sbor dobrovolných hasičů Fotky Projekty


Zpět na obsah


SPONZOŘI:

Jihočeský kraj

Hluboká nad Vltavou

Ateliér Prostor

Delikomat

Topgal

Fotoflora

Coop Terno

Dobrá VodaOslavy 630. výročí Hroznějovic


Fotografie jsou zatím vystaveny na adrese hroznejovice.rajce.net


Akce se díky počasí a šikovnosti organizátorů vydařila. Program byl bohatý a tak si každá věková kategorie přišla na své. Po historickém průvodu jsme zasadili lípu s odkazem pro příští generace. Po mši svaté v kapli sv. Izidora začal kulturní program. Přišli nám ukázat svou zručnost šermíři Bratři z Růže, krajkářka paní Dominová, pan Jaroslav Effmert z Hlubocké skelné hutě, perníkářka paní Jarešová, kováři pan Navara se svým společníkem, zručnost drátování předvedla Zdeňka Štěchová, keramiku Tomáš Nedvěd, neméně zajímavé bylo pískování skla, které předvedl pan Zdeněk Soukup. Dokázal si poradit i s obrázkem hroznějovické kapličky na lahvičku s náplní z Poněšické palírny. Pro děti byl připraven také bohatý program. Přijel za nimi pan Josef "Pepa" Maxa se svým vystoupením a pan Janovský - hlubocký kouzelník s balónky, který dětem kouzlil balonková zvířatka na počkání. K poslechu zahráli a zazpívali Babouci a večer pro omladinu kapela To be delirious. O nádherný noční ohňostroj se zasloužil pan Ing. Otto Kysela.

V Infocentru probíhala registrace rodáků, jichž se zde sešlo přes sedmdesát a to z celé České republiky. Jako dárek si ze své rodné vísky mohli odvézt dvě pohlednice Hroznějovic vyrobené při příležitosti oslav a orazítkované kulatým výročním razítkem. Své dojmy z oslav zde mohli návštěvníci zapsat do prvních stran nové Hroznějovické kroniky a soudě podle ohlasů se u nás všem velmi líbilo. Nezaznamenali jsme jedinou stížnost. V prodejním stánku Infocentra bylo možno zakoupit "Hroznějovický groš", který jsme dali vyrazit podle mincí ze zde nalezeného Hroznějovického pokladu, dále letecké snímky nejen Hroznějovic, ale i několika okolních vesnic a také již zmíněné pohlednice. Velký zájem byl rovněž o knížku "Hroznějovice včera a dnes" se zajímavou obrazovou přílohou, která mapuje bohatou historii vesnice a jejíž realizace byla provedena pod záštitou člena krajského zastupitelstva a předsedy Výboru pro venkov, zemědělství a životní prostředí p. Jiřího Netíka. Fotografie, které se nevešly do knížky, si mohli návštěvníci prohlédnout v rámci výstavy "Hroznějovice v obrazech".

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu akce. Mezi nimi zejména organizacím, které se na oslavách podílely finančně: Jihočeský kraj, Město Hluboká nad Vltavou, Lesy České republiky a spolu s nimi také dalším sponzorům, kteří přispěli na prosbu členů SDH Hroznějovice a OS Hroznějovická Dobromysl.